Gün 17. Yazı 4

Günaydın herkese!

Akşamdan başlayacağım bu kez düne. Her gün dününe dair yazıyorum demiştim değil mi? Evet efendim, biz BİTOT ( batı İzmir topluluk destekli tarım) operasyon gurubu her ayın ilk pazartesi akşamı olağan toplantımızı yaparız. BİTOT, geniş ve çok önemli bir konu. Onunla ilgili aydınlatıcı bir yazıyı yan blogumda, mutfakpenceremden sayfalarında yazacağım. Kısaca  temiz gıdaya ulaşma çabaları ve çevremizi bu konuda bilinçlendirmek, özendirmek, üreticileri desteklemek gibi temel amaçlar güdüyoruz. Dün akşam da toplandık. Zoom eksik olmasın tam on yedi kişiyi ekran başında topladı. Gündem vardı ama hepimizin zihnini ….. haberleri ve endişeler öylesine kaplamıştı ki dönüp dolaşıp kıtlık, üretimsizlik ve evde kalma konularına geldik. Hepimizin gözü kulağı da bir yandan tv de açıklama yapacak cumhurbaşkanındaydı. Beklenen sokağa çıkma yasağı olacak mı olmayacak mıydı… Olmadı… işimiz zor. Ben de biraz zorlandım gündemde kalmaya;  birisi top oynuyormuş gibi sesler geliyordu mutfaktan. Ben hiç oralı değilim. Eşim sanal briç turnuvasında. Derken bu seslere bir de yanık kokusu eklenince…….(ev yoğurdu yapacağım diye ocağa süt koyup bırakmıştım) Tencereye mi giden süte mi,yapamadığım yoğurda mı … Hiç biri önemli değil aslında.

Önemli olan alabildiğimiz iyi haberlerdir. Dün akşam aldığım gibi mesela. Sen de Yaz atölyelerimden bir katılımcımın kısa öyküsü  Nisan 2020 Kiltablet internet dergisinde yer aldığı haberini almak bütün gündemimi değiştirdi. Keyiflendim. 😂https://kiltabletoyku.com/duyurular/yeni-sayimiz-yayinda/ Ayşegül Gezgin arkadaşımızın”Kadıköy’ de Bir Sokak” öyküsünü okuyabilirsiniz. Kendisinin ve diğer bütün yazma yolculuğunu birlikte sürdürdüğümüz arkadaşların yolları açık olsun.

Bakın yazarken bile heyecanlandım, ne yazacağımı unuttum. Aslında İstanbul teması için  benim de bir kısa öyküm vardı yazılmış, gönderecektim dergiye ama  gündem onu da unutturmuş bana. Şu anda katılımcı arkadaşımızın orada yer alması daha fazla mutlu ediyor beni. Ne mi oluyor efendim; teşvik oluyor. Amacımızı destekliyor. Yazma dürtümüzü besliyor bütün bu paylaşımlar, sanal da olsa bir yerlerde duyulmak, okunmak. Dünden kalanlar arasında  ayrıca Bizim Bahçe Yoga Sen de Yaz gurubuyla  yaptığımız zoom çalışması var. Neler mi konuştuk? Katılımcı arkadaşların komşuluk temalı öykülerini dinledik. Fikir yürüttük. Altı dakika yazımızı yazdık, paylaştık. En çok da sohbete ettik. Her hafta görüşmeye alışmışız; (sevgili Sevim’in tabiriydi sanırım) biz sister lar 😜 Fotoğrafta tüm katılımcılarımız bulunamadı ne yazık ki.

IMG-20200330-WA0010

Dünü bırakıp bugüne atlamalıyım. Malum, yapacak çok iş var.

Sağlıcakla kalınız.

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s