35.Gün/ Salı sallanır…

Günaydınlar,

Yine hatırlatmalıyım ki ben hep yaşanmış günleri ertesi sabah yazıyorum. Bazen bana da garip geliyor ama böyle alıştım işte. Dün günlerden salıydı. Salı sallanır derler neyse biz sallanmadık. Eskiler, günlere bazı atıflarda bulunmuşlar. Rahmetli anneannemden duyduğum kadar; Çarşamba çarşaf dokur, perşembe peşkir dokur cuma imam okur. Birçok başka başka deyiş de vardır tabi. Ben bu kadarını anımsıyorum. Nereden aklıma geldiyse.Demek ki rahmet istedi Mehlika Sultan. Nurlarda yatsın.

Sabah meditasyonu ve on line yoga günüydü salı. İnternetin izin verdiği kadar uyguladık. Gündem …… günleri geçince farklı olacağımız üzerine. Birçok şeyden vaz geçeceğimizden söz ediliyor da internetin gidip gelmesine bile tahammül edemiyorsak bu nasıl olacak bilemiyorum. İletişim çok önemli artık hayatımızda. Yoga ve yavaş yapılan egzersizler bedenime iyi geldi. Oysa sabah kalktığımda korkunç bir bel ağrım vardı. Hareketlere başlamak için bile cesaretim yoktu. Teşekkürler sevgili Handan. Düşünüyorum da İstanbul’dayken işten eve dönmeden spor salonuna giderdim. Emekliliğin ilk yıllarında da… Haftada üç gün. Şimdi……hiç gün!!! Kendi adıma.

Görüldüğü gibi salı sallanmamış ama ben dün bayağı sallanmış kayda değer bir şey yaşamamışım. Bakalım Çarşamba çarşaf dokuyacak mı? Biliyorsunuz perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s