34.Gün /Gözüm dalıyor

Günaydın, günaydın.

Gelen giden yok. Ancak ya kargo dağıtımcısı, ya da kırk yılda bir kapıdan hatır soran muhtarımız, ya da bakkal. Bunları günlere bölsek günde bir kişi etmez. Ama bütün gün gözüm daldı. Derken bahçede oturmak üzere kahveye kardeşimin görümcesi ve eşi misafir geldiler. İşte boşuna dalmamış gözüm. Hava pek güzeldi ama yarına ne çıkar belli olmaz. Duyduğuma göre İstanbul’da hava soğuyacakmış.Kesin serinliği bize de gelecektir. Pazartesi dersimizi bu haftalık perşembeye ertelemiştik ben de günümü mutfağa ayırmış oldum.Uzun süredir baş ucu kitabım haline gelen ” Mülksüzler” nihayet bitti. Şaşırtıcı olan tam bugün içinde bulunduğumuz ve de gelecek günlerimizi de yakından ilgilendiren bu kitabın taaa yetmişli  yıllarda yazılmış olması. Başlarken ne kadar zorlandıysam sonuna doğru bitmesini o kadar istemedim.

Hep bahsediyorum ya mutfakpenceremden.com benim 10 yıla yakındır (kendim yapmış olduğum deneyimlediğim ve fotoğrafladığım) tarifleri paylaştığım blog. O kadar ihmal ettim ki kendisini. Eş dost ve takipçilerimin uyarıları geliyor; hadi yeni bir şey yok mu… Yazacağım galibe yeniden ama şu ara mutfağımız çok farklı. Kardeşim ve ben yaratıcılığımızı konuşturmaya çalışırken bir yandan da instagramdan bizim gibi glutensiz beslenenlerin tariflerini uygulamaya çalışıyoruz.Eski bildik tatları olmasa da pastamız da böreğimiz de var soframızda çok şükür. Hafta sonu için birkaç glutensiz tarif yazayım.  Bu arada iyice boylanan sakız kabağı fidelerim bereket dualarıyla yüksek yataklardaki yerlerine geçtiler.

Günü “bein connect” de yeni sezonu gelen “My Brillant Friend” in üç bölümünü izleyerek bitirdim. (Elena Ferrante’nin 4lü seri romanından uyarlama) Yıllar önce okumuştum. Her şey okurken gözümde canlandırıdığımla bire bir aynı. Öneririm.

 

Sevgiyle, sağlıkla evde kalalım.

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s