23.Gün

enginar

Tünaydın herkese… Geç kaldım yine.Bu sabah kalkar kalkmaz geçemedim başına arkadaşımın. Hafta başı, işler güçler🤣😜Bilmiyorum neden ama öyle oldu.

Dünden devam edeceğim. Dünden başlayarak  sabah egzersizlerine bir de nefes çalışması ekledik/ ekledim demek daha doğru olur. Nefes çalışmasından kaytarmak niyetinde bizimki.  Dün mutfakta oyalandım epeyce. Bitot alışverişlerimden gelen sebzeler ilgimi bekliyordular. İlgilendim onlarla. Kıymetliler çok; hele bu zaman da… Ancak sevgili Nihan’ın  şimdilik ayıklanmadan gönderdiği enginarlarıyla uzun süre bakıştık. Biraz da konuştuk. Sonunda orta yolu bulduk. En dış yaprakları koparttım, sapları da başka bir yemek için ayırdıktan sonra boyuna ortadan ikiye ayırdım ve içindeki o morumsu yapraklarla tüyleri ayıkladım. Zor olmadı. Bol limonlu suya yatırdım ve zeytinyağlı enginar dolması yapmaya giriştim.  https://mutfakpenceremden.com/2011/03/30/zeytinyagli-enginar-dolmasi-girit-usulu/

Enginar seviyorsanız ve de şu ara bizim gibi ilaçsız enginara ulaşma şansınız varsa hiç durmayın deneyin derim.(ınst.enginarciftligi_urla) Yine reklam oldu ne yapayım?

Mutfaktan hızlıca çıkıp sevgili Zeynep Braggiotti’nin instagramda yazar Handan Gökçek ile yapacağı canlı sohbete yetiştim. Bir saat nasıl geçti anlamadım. Handan Gökçek’in öykülerini biliyor hatta atölyelerde kullanıyorum ama romanlarını henüz okumamıştım. Sıraya alacağım. Atölye deyince bugün zoom aracılıyla Bizim Bahçe gurubumuzla toplaşacağız , bu nedenle bugünlük benden bu kadar.

Sevgiyle kalınız.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s